> Galeria

Grupa II – Zajączki

W poszukiwaniu wiosny

5 marca Zajączki wybrały się do Parku Miejskiego w Gryfinie w celu poszukiwania pierwszy oznak wiosny. Po intensywnych poszukiwaniach wspólnie bawiły się w parku.

Biesiada z Babcią i Dziadkiem

W piątek, 9 lutego Zajączki zaprosiły swoje babcie i swoich dziadków do przedszkola. Wspólnie odśpiewały piosenki i recytowały wiersze dedykowane dziadkom. Po występie podarowały wykonane przez siebie prezenty. Dzieci były bardzo szczęśliwe ze wspólnie spędzonych chwil.

Bal Karnawałowy

2 lutego Zajączki bawiły się na balu karnawałowym. Wszystkie dzieci były przebrane za swoją ulubioną postać. Były tańce, zabawy i słodkości w naszej sali.

Zimowo i świątecznie u Zajączków.

Zajączki uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, a gdy jeszcze spadnie śnieg, to zabaw na polance nie ma końca. W okresie przedświątecznym Zajączki ubrały choinkę w swojej sali, pod którą Mikołaj przyniósł cudowne upominki.

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.

10 listopada w przedszkolu odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Zajączki brały udział w quizie o Polsce, aktywnie uczestniczyły w rozgrywkach. O godzinie 11.11 wraz ze wszystkimi grupami przedszkolnymi odśpiewały Hymn Polski.

Smaczny i zdrowy soczek jabłkowy.

W związku z warzywno-owocowymi wtorkami, Zajączki przygotowały sok jabłkowy. Pokroiły jabłka potrzebne do przygotowania soku, następnie każdy przedszkolak wrzucał pokrojone jabłka do sokowirówki. Soczek był bardzo pyszny!

Jesienne zabawy na naszej polance przedszkolnej

Zajączki uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Chętnie wymyślają zabawy i aktywnie spędzają czas. Piękna, złota jesień pozwala na codzienne aktywności na naszej polance.

Pasowanie i wykopki w Chacie w Raczkach

10 października Zajączki odwiedziły Chatę w Raczkach. W tym dniu odbyło się pasowanie najmłodszych dzieci. Oprócz tej uroczystości Zajączki uczestniczyły w wykopach, resztę dnia spędziły na wspólnej zabawie.

Wycieczka do Stajni Zacisze w Gardnie.

W środę, 17 maja Zajączki odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne w Gardnie. Dzieci karmiły zwierzęta, jeździły konno oraz spacerowały z alpakami.  Uwieńczeniem tej wycieczki była biesiada przy ognisku.  Dzieci były bardzo zadowolone z wyjazdu.

Popołudniowe spotkanie z rodzicami.

We wtorek, 16 maja odbyło się popołudniowe spotkanie z rodzicami. Zajączki zaprosiły swoich rodziców do przedszkola, by wspólnie i aktywnie spędzić czas.

Mali ogrodnicy

Dzieci z grupy Zajączków zostały małymi ogrodnikami. Samodzielnie sadziły cebulkę i podlewały ją. Teraz wspólnie pielęgnują zasadzone cebulki i oczekują na szczypiorek.

Warsztaty w Sakura Sushi

Zajączki uczestniczyły w warsztatach w restauracji Sakura Sushi. Obserwowały pracę sushi mastera, poznały smaki sushi, brały udział w konkurencjach. Podczas trwania warsztatów były bardzo zaciekawione i aktywne.

Zajączki na zaproszenie Niedźwiadków poznają gdańską legendę pt.: ,,Jak chleb zmienił się w kamień”.

Biesiada z Babcią i Dziadkiem u Zajączków

W środę, 25 stycznia 2023 r. odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z grupy Zajączków zaprosiły swoich dziadków na przedstawienie, na którym śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Goście chętnie przybyli do przedszkola i wzięli udział we wspólnej zabawie.

Spacer po parku w poszukiwaniu darów jesieni, praca plastyczna z pozbieranych liści, a na koniec dzień chłopaka

,,Jestem sobie przedszkolaczek” – zabawy integracyjne

Przedszkole Nr 1
im. Krasnala Hałabały
w Gryfinie

ul. Wojska Polskiego 11
74-101 Gryfino

Kontakt

tel.: 91 333 27 20, 501 281 566
e-mail: halabala@gryfino.pl

Numery kont

Przedszkole Nr 1 w Gryfinie im. Krasnala Hałabały
PEKAO S.A. I o/ Gryfino
95 1240 3855 1111 0010 3674 5624

Rada Rodziców przy Przedszkolu Nr 1 w Gryfinie
im. Krasnala Hałabały
54 2490 0005 0000 4530 7264 0373